Dlaczego tania strona internetowa jest droga.

czwartek, 11 grudnia 2014

Bardzo często słyszę od znajomych "nie stać mnie na tani sprzęt“. To stwierdzenie ma głębię,  której warto się przyjrzeć bliżej. Kupując np. Tani tablet "no name", otrzymamy niskiej jakości sprzęt,  z niską wydajnością i słabym ekranem bez kątów widzenia. Zaczynamy go używać, na początku jest super,  jesteśmy podekcytowani zakupem i nie dostrzegamy jego wad.  Po jakimś czasie przychodzą nerwy - a tu dzieciom gra nie działa,  filmu nie widać ani nie słychać,  ekran dotykowy działa przy pomocy młotka,  rozdzielczość jest niska i nie można swobodnie przeglądać stron internetowych. W efekcie wybieramy jedną z dróg: 

 

1. Odkładamy tablet do szuflady wciskając sobie: "w sumie to on nie jest mi potrzebny",

2. Kupujemy drugi - lepszy i droższy (oczywiście jakbyśmy zrobili to od razu, moglibyśmy kupić jeszcze lepszy).

 

W obydwu przypadkach tracimy,  a inwestycja staje się wydatkiem.  Niestety ze stroną internetową jest podobnie. 

 

Często,  decyzja o tym,  kto wykona dla nas stronę jest podyktowana najniższą ceną ofertową. O ile cenę dokładnie tego samego tabletu możemy porównać bez przeszkód w różnych sklepach i wybrać ten tańszy,  tak już ze stroną internetową niestety tego nie zrobimy.

Nie da się np. zbudować dobrej,  efektywnej strony za 100, 200 czy 800zl. Proces tworzenia jest pracochłonny i trzeba do niego zaangażować przynajmniej 3 osoby:

 

- marketingowiec, który rozwarzy potrzeby,  zbada rynek,  grupę docelową i stworzy cały plan,

- grafik,  który ułoży to wszystko w czytelny i spójny wizerunek Twojej firmy,

- programista,  który zamieni wszystko w żywą postać,  która zamieszka w sieci.

 

Do kompletu przydałby się jeszcze copywriter, czyli osoba, która zamieni Twoją suchą ofertę i historię Twojej firmy w ekscytujący i porywający tekst.

 

Jak widzisz, firma podejmująca stworzenia Twojego wizerunku w internecie, powinna posiadać wykształconych, pełnych pasji i doświadczenia ludzi, którzy mają większe wymagania finansowe niż 'najniższa' krajowa. 

 

Załóżmy, że zainwestowałeś w poprawnie wykonaną stronę. W pierwszym roku trafi do Ciebie 30 klientów. Każdy z nich zostawi u Ciebie 1000zł, co w prostym rozrachunku daje Ci 30000zł zysku w pierwszym roku funkcjonowania strony - zbyt piękne aby było możliwe? Błąd! To jest bardzo realne założenie, a do tego często tych klientów przychodzi o wiele więcej, dodatkowo polecają Twoje usługi i pośrednio zyskujesz tych klientów więcej niż oczekiwałeś.

 

Co w przypadku, kiedy Twoja strona po prostu .... jest w sieci? Źle zaprojektowana, nieczytelna, przyniesie Ci może 20% klientów , którzy powinni do Ciebie tracić (30000zł * 20% = 6000zł (24000zł 'w plecy'). Nie muszę chyba dalej się rozpisywać...?

 

Podsumowując, chciałbym Cię prosić, abyś planując inwestycję w wizerunek w sieci, zastanowił się czy stać Cię na tanią stronę internetową.

Logo białe

Dziękujemy za wspólny lot

Wróć na stronę główną

maillots de football Enfants maillot basket pas cher billiga fotbollströjor billiga fotbollströjor shop fussball trikots günstig fussball trikots sale Günstige fußballtrikots fodboldtrøjer børn udsalg Køb fodboldtrøjer på tilbud Billige Fotballsko